Test 4 pytań

W roku 1932 rotarianin Herbert J Taylor stworzył tzw. Test Czterech Pytań, stosowany przez rotarian na całym świecie w życiu gospodarczym i zawodowym. Został jak dotąd przetłumaczony na ponad 100 języków, korzystają z niego organizacje i osoby na całym świecie.

To użyteczny sprawdzian w stosunku do wszelkich kontaktów międzyludzkich, przydatny w codziennej praktyce rotariańskiej, we wszystkim co myślimy, mówimy lub robimy. Tak więc 4 pytania brzmią:

1. Czy to jest prawda?
2. Czy jest to uczciwe w stosunku do wszystkich zainteresowanych?
3. Czy zbuduje dobrą wolę i przyjaźń?
4. Czy będzie to korzystne dla wszystkich zainteresowanych?