Spotkanie młodzieży Mielno Meeting 2012
sobota, 02 czerwca 2012 00:00

Już po raz siódmy w Mielnie w dniach 1-3 czerwca 2012 roku Koszaliński Klub Rotariański był organizatorem spotkania młodzieży z wielu krajów świata. Co roku w Polsce, w ramach programu długoterminowej wymiany młodzieży tzw. Youth Exchange Program, przebywa liczna grupa młodych ludzi z różnych zakątków naszego globu. Są w Polsce przez okres 10 miesięcy. Chodzą do szkoły, uczą się języka polskiego, poznają polską kulturę oraz zwyczaje. Na koniec ich pobytu w naszym kraju organizowane jest pożegnalne spotkanie, najważniejsze i najbardziej wzruszające. W tym roku gościliśmy młodzież z USA, Meksyku, Brazylii, Wenezueli, Argentyny oraz Tajwanu. RC Koszalin jako gospodarz imprezy zapewnił intensywny i ciekawy program. W sobotnie przedpołudnie młodzież wraz z członkami RC Koszalin walczyła na kręgielni w galerii Kosmos w Koszalinie o Puchar Prezydenta RC Koszalin oraz Puchar Przewodniczącego Komitetu Wymiany Młodzieży. Zabawa była wspaniała, a rywalizacja zacięta. Miejscem pobytu w Mielnie był gościnny ośrodek LZS przy ul. Mickiewicza. Sympatyczna atmosfera, ognisko, grill, muzyka – to wszystko odbywało się codziennie wieczorem na terenie ośrodka. W sobotnie popołudnie odbyła się najważniejsza część spotkania, a mianowicie tzw. Talent Show oraz Quiz z języka polskiego i wiedzy o Polsce. Tegoroczne występy reprezentantów poszczególnych krajów w ramach Talent Show były doskonale przygotowane. Dość powiedzieć, że w ramach swojego występu młodzieniec z USA Kenny Cortum wspaniałą polszczyzną zaśpiewał wszystkie zwrotki piosenek „Poszła Karolinka” oraz „Hej Sokoły”, a następnie ludową pieśń po kaszubsku. Świetny show wykonali przedstawiciele Ameryki Południowej. Wzruszające były wykonane w języku chińskim przez dziewczyny z Tajwanu aranżacje utworów muzycznych z chińskich list przebojów. Amerykanie w swoim stylu – luźno i na wesoło przedstawili również swój autorski program. Był koncert muzyczny na flecie, wspólne śpiewanie i zabawa. Pomimo późnej pory, porywistego wiatru i dość chłodnego wieczoru, część młodzieży podziwiała wspaniały zachód słońca na mieleńskiej plaży, a niektórzy nawet skorzystali z możliwości kąpieli w Morzu Bałtyckim. Gościnne Mielno jak zwykle przyniosło wielu niezapomnianych wrażeń, a łzom pożegnalnym i uściskom w niedzielny poranek, gdy nadszedł czas rozstania, nie było końca. Z pewnością impreza będzie kontynuowana w kolejnych latach i miejmy nadzieję, na stałe zagości w kalendarzu imprez rotariańskich.

BOWLING
Na kręgielni.

bowling-01bowling-02bowling-03
bowling-04bowling-05bowling-06
bowling-07bowling-08bowling-09
bowling-10bowling-11bowling-12
bowling-13bowling-14bowling-15
bowling-16bowling-17bowling-18
bowling-19bowling-20bowling-21
bowling-22

QUIZ & TALENT SHOW
Quiz z języka polskiego oraz Talent Show.

quiz-talent-show-01quiz-talent-show-02quiz-talent-show-03
quiz-talent-show-04quiz-talent-show-05quiz-talent-show-06
quiz-talent-show-07quiz-talent-show-08quiz-talent-show-09
quiz-talent-show-10quiz-talent-show-11quiz-talent-show-12
quiz-talent-show-13quiz-talent-show-14quiz-talent-show-15
quiz-talent-show-16quiz-talent-show-17quiz-talent-show-18
quiz-talent-show-19quiz-talent-show-20quiz-talent-show-21
quiz-talent-show-22quiz-talent-show-23quiz-talent-show-24
quiz-talent-show-25quiz-talent-show-26quiz-talent-show-27
quiz-talent-show-28quiz-talent-show-29quiz-talent-show-30

OGNISKO
Wieczorne ognisko w ośrodku.

ognisko-01ognisko-02ognisko-03
ognisko-04ognisko-05ognisko-06
ognisko-07ognisko-08ognisko-09
ognisko-10ognisko-11

POŻEGNANIE NA PLAŻY
Młodzież na plaży podziwia zachód słońca.

pozegnanie-plaza-01pozegnanie-plaza-02pozegnanie-plaza-03
pozegnanie-plaza-04pozegnanie-plaza-05pozegnanie-plaza-06